Co je nebankovní půjčka a čím se liší od běžných bankovních úvěrů?
Mezi nebankovní úvěry se řadí všechny spotřebitelské úvěry, které jsou nabízeny jinými poskytovateli než bankami. Ale pozor, zákon o spotřebitelském úvěru se na ně vztahuje ve stejné míře jako na půjčky od bank nebo spořitelních družstev. A stejně jako banky, i nebankovní společnosti musejí projít licenčním řízením u České národní banky. A získat od ní oprávnění k poskytování spotřebitelských půjček.
Proč vlastně jsou na trhu i jiné úvěry než od bank? S rostoucím trhem se ukázalo, že služby bank nejsou na dostačující úrovni. Banky se dlouhodobě nedokázaly přizpůsobit okamžitým potřebám svých klientů, rostla poptávka pro pružnějších finančních službách. Narozdíl od bank jsou totiž nebankovní společnosti menší a flexibilněji, ochotnější podstoupit podnikatelské riziko, přiblížit službu potřebám klienta. Proto ta nejlepší půjčka vzatá jinde než u banky často předčí své bankovní protějšky. Už je neomezuje ani částka - od nebankovky dnes můžete získat až milion korun.
Těchto úvěrů je spousta druhů, a většinou nabídnou něco navíc, ve srovnání s produktem od banky. Jmenujme například revolving, půjčky na osobní doklad, mikropůjčky, P2P půjčky (lidé lidem). Někdy bývají označeny i jako bezbankovní půjčky. Poskytovány jsou typicky bez ručení, bez zástavy nemovitosti a bez účelu využití peněz.
Jak postupovat při výběru nejlepší nebankovní půjčky?
Prvním krokem musí být srovnání těchto úvěrů. Bez něj se do zadlužení nikdy nepouštějte. Díky našemu srovnávači nemusíte brouzdat mezi jednotlivými webovkami, protože zde máte celou řadu ověřených nabídek na jednom místě. Své porovnávání byste měli odvíjet zejména od ceny, zde ve formě RPSN. Seznam půjček lze nechat seřadit právě podle nejnižšího RPSN (klikněte nahoře nad srovnávačem na „Seřadit podle …“).
Můžete si nechat zobrazit jen nabídky s určitými parametry. K tomu slouží filtry umístěné nad srovnávačem. Na výběr máte “bez registru”, “v hotovosti” nebo o “první půjčku zdarma”. I možnost nechat si půjčky seřadit podle RPSN jsme umístili nad srovnávač, abyste ji měli hned poruce.
Po rozkliknutí jednotlivých nabídek se dostanete přímo k jejich odborné recenzi - a naleznete v ní jak výhody, tak i případné nevýhody daného finančního produktu. K tomu samozřejmě i vyjmenované podmínky pro jeho získání. Někteří poskytovatelé nabízejí možnost odložit splácení nebo předčasně splatit zdarma. Ještě než se do žádosti o půjčku pustíte, předem si důkladně promyslete, jakým způsobem úvěr splatíte.
Dozvíte se z našeho článku: Na co dávat největší pozor, když vybíráte půjčku.
Jak si zažádat o online nebankovní půjčku v našem srovnávači?
Pakliže jste srovnali nabídky a vybrali tu pro vás nejvhodnější, je správný čas pro samotné podání žádosti. Vyplnit formulář je v našem srovnávači velmi snadné, potřebujete jen základní osobní data. A jak se k formuláři dostanete? Stačí kliknout na tlačítko „Chci půjčku“.
Jakmile data vyplníte, ihned bude váš zájem o využití služby odeslán vybranému poskytovateli. Ten vás bude neprodleně kontaktovat a provede vás postupem vedoucím k uzavření smlouvy o úvěru (pokud budete souhlasit s detaily). Vše probíhá online, nikam není nutné chodit. Jen je potřeba zkontrolovat vyplněné kontaktní údaje, aby se poskytovatel měl kam ozvat.
Každý z poskytovatelů má trochu jiný postup dokončení žádosti o úvěr, ale s tím si nedělejte vrásky. Detailní popis jsme pro vás zjistili a popsali u každého z nich zvlášť. Najdete jej po rozkliknutí názvu půjčky a sjetí do sekce „Jak probíhá vyřízení".